Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

5 maja w Radiu Gdańsk, w poświęconej poezji cyklicznej audycji „Po pierwsze wiersze”, będzie można usłyszeć rozmowę z Renate Schmidgall, wybitną tłumaczką literatury polskiej na język niemiecki, która opowie o swojej fascynacji twórczością Adama Zagajewskiego, warsztacie translatorskim oraz o własnej poezji. Rozmowę przeprowadził Tadeusz Dąbrowski z okazji wieczoru poświęconego Adamowi Zagajewskiemu, który odbył się 28 kwietnia 2022 r. w monachijskiej Kunsthalle. Obok Renate Schmidgall wzięli w nim udział Michael Krüger i Tadeusz Dąbrowski.

Audycja „Po pierwsze wiersze” emitowana jest na antenie Radia Gdańsk od 2017 r. Współtworzą ją poeci Krzysztof Kuczkowski, Tadeusz Dąbrowski oraz realizator akustyczny Stefan Kotiuk.

Na spotkanie z Renate Schmidgall zapraszamy w dwa kolejne czwartki (5 i 12 maja) o 22.30 do audycji „Po pierwsze wiersze”, która dostępna jest online na stronie Radia Gdańsk:

Strona Główna - Radio Gdańsk (radiogdansk.pl)

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 75 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

czesi

FLASH ADV