Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

„Poeta krąży w notatniku wokół interesujących go tematów kreacji i przemijania, zastanawiając się, jakie sfery odkrywa przed człowiekiem sztuka, a co w nim pobudza bliski kontakt z naturą” – tak recenzentka (i poetka) Teresa Tomsia zakreśla obszar problematyki miniesejów Wojciecha Kassa opublikowanych w tomie „Ręka pisząca” (2021). W tekście zatytułowanym „Szczególne tchnienia chwil” autorka wyraża przypuszczenie: „Jeśli w odnajdywaniu własnego rytmu mówienia i pisania, w uzdrawianiu ducha współczesnego człowieka pomogą rady doświadczonego poety, jego wyrazista osobowość i odwaga nazywania problemów, być może stanie się mentorem dla młodego pokolenia”. I dodaje: „Czy jego głos wybrzmi mocno i zostanie usłyszany, o tym dowiemy się zapewne z kolejnych fragmentów Ręki piszącej”.

[„Śląsk”, 1(316)2022]

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 75 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

czesi

FLASH ADV