Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

Ceniony w świecie poeta wkracza w przestrzeń obrazu. Od 1 lutego 2022 r. w kameralnych salach Dworku Sierakowskich w Sopocie będzie można obejrzeć wystawę pt. NIGDY NIC, na którą złoży się kilkadziesiąt czarno-białych zdjęć, wykonanych tradycyjną techniką analogową przy użyciu aparatów starszych niż internet i telewizja. Nie będzie to jednak podróż w przeszłość, przeciwnie: przy pomocy dawnych szkieł Tadeusz Dąbrowski rejestruje współczesność, udowadniając, że to, co realne, a więc zmysłowy świat, najpiękniej formuje się w tym, co materialne – kryształach srebra pokrywających błonę fotograficzną. „Wmawia się nam, że hiperostry, kontrastowy i nasycony krzykliwymi kolorami obraz zbliża nas do realności, tymczasem większość zdjęć cyfrowych, wypełniających sieć oraz kolorowe magazyny, przypomina grafikę z gier komputerowych. Ja w tej inżynierii widzenia nie chcę uczestniczyć” – twierdzi Autor. NIGDY NIC to druga prezentacja prac Tadeusza Dąbrowskiego, zeszłoroczna wystawa w Galerii WL4 cieszyła się dużą popularnością. Mieszkający w Gdańsku poeta pod podszewką codziennych zdarzeń potrafi ujrzeć metafizyczny szew. W tych zdjęciach szwem jest światło. Zapowiada się prawdziwe wydarzenie.

NIGDY NIC

Czas trwania wystawy: 1 lutego – 6 marca 2022 r.

Dworek Sierakowskich

  1. Czyżewskiego 12, Sopot

Wernisaż: 11 lutego, godz. 18.00

Wstęp wolny

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 75 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

czesi

FLASH ADV