Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

„Jasne strony czteroksięgu” – taki tytuł nosi eseistyczny tekst Pauliny Subocz-Białek i Ireneusza Staronia poświęcony antologiom „Toposu”: „ranek / mane. eseje – szkice – przyczynki krytyczne”, „południe / meridies. proza”, „wieczór / vespera. poezja” oraz „północ / media nox. zapiski z pamięci”, które ukazały się w serii Biblioteka „Toposu” w 2020 i 2021 roku, wszystkie pod redakcją i w opracowaniu Krzysztofa Kuczkowskiego.

„(…) jak zapowiada w przedmowach autor wyboru – mają one być swego rodzaju reprezentacją DNIA, stanowią te pozycje w sposób głębszy wykładnię tej części doby, która odzwierciedla stan ducha. Nie będzie zatem przesadą, gdy potraktuje się owe cztery pięknie wydane książki jako odpowiedź na ciemność, mrok i mgłę współczesnej kondycji literackich osiągnięć ostatnich lat. Sopockie antologie to literackie właśnie, ale i metaliterackie rewersy nocy ciemnej.”

[„Twórczość”, 1(914)2022]

 

Przeczytaj cały tekst>>
https://tworczosc.com.pl/artykul/jasne-strony-czteroksiegu/

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 75 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

czesi

FLASH ADV