Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

W styczniowym numerze „Nowych Książek” Katarzyna Wójcik zaczyna recenzję z tomu Wojciecha Kassa „Metaf” (2020) zatytułowaną „Ponad rzeczywistością” takim oto obrazowym rozpoznaniem: „Ascetyczny tytuł tego tomu poetyckiego, jego oderwanie od jakiejś reszty – metafizyki? metafory? metafilozofii? – intryguje i wzbudza niepokój, bo brak w nim udowadnialnego konkretu, brak czegoś, co można sprowadzić do dosłowności lub materii. Ta mała cząstka wyrazu przesuwa widzenie na inny obszar, zbudowany na dobrze znanym nam empirycznym świecie, ale wykraczający daleko poza niego, jak cyrkiel na mapie, którego jedno ramię opiera się w określonym tu i teraz, a drugie wyznacza krąg niezbadanej przestrzeni”.

[„Nowe Książki”, 1/2022]

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 75 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

czesi

FLASH ADV