Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

Na łamach gazety „Nowiny Raciborskie” ukazała się kolumna z tekstem: „Marek Rapnicki i Janusz Nowak o porwaniu prawdziwej Europy i zastąpieniu jej podróbką. Poezja z Raciborza w prestiżowym czasopiśmie”. Wyjaśniamy:

Marek Rapnicki jest poetą, redaktorem naczelnym „Almanachu Prowincjonalnego”, autorem niedawno wydanej w Bibliotece „Toposu” książki zatytułowanej „Nieświęta ziemia”, poeta i eseista Janusz Nowak w tej samej serii opublikował właśnie tom wierszy pt. „W nawiasie”, prestiżowe czasopismo to „Topos”. Obydwie książki – jak mówi M. Rapnicki – „są pisane przez konserwatystów, zakochanych w świecie, ale na pewno pokazujących swój katolicyzm, swoje przywiązanie do kultury śródziemnomorskiej (…)”. I jeszcze: „(…) ten duet nam wyszedł w tym czasie, w tej serii, i jakieś światełko na Racibórz kieruje, bo ‘Topos’ jest dzisiaj prawdopodobnie najważniejszym periodykiem dotyczącym literatury w Polsce, obok ‘Arkanów’, ‘Twórczości’, Nowego Napisu’.” Alleluja!

Marek Rapnicki i Janusz Nowak o porwaniu…>>
Słowo jest zapomniane, a ludzie wyrażają się w memach>>

[„Nowiny Raciborskie” nr 46 (1541) z 16 listopada 2021 r.]

 

 

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 75 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

czesi

FLASH ADV