Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

W tekście zatytułowanym „Metafizyka, sztuka i molo” Tomasz Kłusek pisze o antologii „Toposu”:

„Dyskurs światopoglądowy jaki wyłania się z kart zbioru ‘ranek / mane’, idzie pod prąd nurtu desakralizacji, rozpanoszonego sekularyzmu czy – mówiąc bardziej ogólnie – stanowi wyraz sprzeciwu wobec ukazywania ludzkiego bytowania jako pozbawionego wymiaru wertykalnego, co skutkuje m.in. tym, że człowiek ‘wyzwolony’ z więzów religijności i metafizyczności, nie jest w stanie stworzyć wartościowych dzieł sztuki. Oczywiście wszystko to odbywa się pod hasłem odrzucania jakiejkolwiek aksjologii, ale tego rodzaju uzasadnienia stanowią tylko nieprzekonujące usprawiedliwienie indolencji. Autorzy antologii ‘Toposu’ opowiadają się za metafizyką i sztuką, za wielką tradycją kulturową i wartościami, które wypracowywał człowiek w ciągu całych swych dziejów. I choć pochodzą z różnych miejscowości z całej Polski, to właśnie redakcja dwumiesięcznika wydawanego w Sopocie koordynuje ów bunt ludzi pióra i nauki. ‘Topos’ zajmuje szczególne miejsce na literackiej mapie Polski. Czyżby morskie widoki rozpościerające się z najdłuższego molo w kraju otwierały perspektywy nieobecne gdzie indziej? Swoją antologią Krzysztof Kuczkowski zdaje się to potwierdzać”.

[„Akcent”, 4(166)2021]

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 75 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

czesi

FLASH ADV