Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

Z recenzji pt. „O pojmowaniu milczenia” Teresy Tomsi wynotowujemy:

„Książka Wojciecha Kassa to (…) wołanie o rozmowę z innym, ale także pytania o źródła mocy twórczej, o pojmowanie milczenia. To próba odpowiedzi, czy milczenie bywa rozprawą z samym sobą, a także sugestia, że bez wyciszenia nie sposób usłyszeć tego, co nas dotkliwie porusza. Jeśli człowiek jest zdolny do przemiany, w pewnym sensie nabywa zdolności do mówienia prawdy prowadzącej do poczucia wewnętrznej wolności, a więc wyzwala się z wszelkiego zniewolenia. Jednakże przemienić się jest trudno, wymaga to od nas siły woli, odwagi, mocy ducha, poruszenia sumienia, dotykania pierwotnych tajemnic (…)”. Recenzowana książka pt. „Ręka pisząca” ukazała się drukiem w Wydawnictwie Austeria w 2021 roku.

[„Recogito”, rok XXII, październik 2021]

Przeczytaj więcej>>

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 75 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

czesi

FLASH ADV