Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

Na łamach październikowych „Nowych Książek” Adriana Szymańska recenzuje „Mecz z realem” Wojciecha Banacha. Tom ukazał się na początku br. jako 192. pozycja Biblioteki „Toposu”.

„Tytułowy ‘real’ – pisze recenzentka – dotyczy realistycznej konwencji, w jakiej Banach konstruuje swoje obrazy, ale chodzi mu też o wskazanie, że ‘akcja’ jego poezji toczy się w świecie realnym, nie w rzeczywistości wirtualnej, z którą coraz częściej dziś obcujemy”. I w innym miejscu: „Wojciech Banach skutecznie żongluje wpisanymi w wiersze faktami, by uzyskać efekt obrazowego melanżu lub mariażu, niekiedy nawet mirażu. Wiele wierszy świadczy o immanentnej potrzebie gry autora z otaczającym go światem, z jego absurdalnymi, ale też pełnymi tajemnic sytuacjami i wydarzeniami”.

[„Nowe Książki”, nr 10 \ 2021]

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 75 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

czesi

FLASH ADV