Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

„Zapiski z pamięci” – tak zatytułował Marian Kisiel recenzję antologii „Toposu” pt. „północ / media nox”, która ukazała się na łamach miesięcznika społeczno-kulturalnego „Śląsk”.

Z recenzji wynotowujemy: „Antologia Krzysztofa Kuczkowskiego zbiera świadectwa diarystyczne opublikowane w dwumiesięczniku «Topos». «Zbiera» czyli selekcjonuje fragmenty, układa je w całość, które będą się sobie dziwić i wzajemnie dopełniać. Te «notatki na własny użytek», jakby powiedział Wikientij Wieriesajew, uczestniczą w intymnym spektaklu wymiany doświadczeń różnych pokoleń, świadków różnych historii. Ale wciąż są własnymi notatkami, dopiskami do niepodrabialnych biografii, albo przypisami do jednokrotnego życia. Czasami trudno zrozumieć bez tych przypisów większą całość”. […] „Każdy z autorów wypowiada fragment własnego doświadczenia, pozostawia znak w świecie, który go zadziwia’’.

[„Śląsk” 8(311) 2021]

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 75 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

czesi

FLASH ADV