Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

„Nic prócz godności zwykłej” – tak Antoni Wrzosek zatytułował recenzję tomu „Smokonie” Łukasza Michalskiego, opublikowaną w najnowszym numerze „Nowych Książek”. Z tekstu wynotowujemy:

„W «Smokoniach» wiersze pełne są realiów świata powszedniego i powściąganych emocji, a jednocześnie opowiadają się za prostotą. Tu również można by wskazać literackie parantele, poeta jednak wyraźnie akcentuje podmiotowe ja, nie ma więc wątpliwości, że po prostu wypowiada siebie (…)”. I dalej: „Zapatrzony w znaki świata, Michalski rozpoznaje je nie tylko na swój użytek. Kontekst jego wierszy jest głębszy, a perspektywa szersza. Czas pokaże, czy skusi go poezja pojmowana również jako rodzaj gry i zabawy, mniej «zobowiązana»”. Trzymamy kciuki, żeby autor nie dał się skusić!

Tom „Smokonie” opublikowany został jako 193. tom Biblioteki „Toposu”.

[„Nowe Książki” 9(1228)2021]

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 75 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

czesi

FLASH ADV