Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

Na łamach wydawanego w Szczecinie kwartalnika literacko-kulturalnego „eleWator” Marek Czuku pisze o opublikowanym w serii Biblioteka „Toposu” tomie didaskaliów Jarosława Jakubowskiego pt. „Czerwony autobus”.

W recenzji zatytułowanej „Od groteski do apokalipsy” czytamy m.in.: „Ta niewinna początkowo groteska rozwinęła się w prawdziwy teatr absurdu. Jakubowski okazał się totalnym literackim graczem. Zasygnalizował chyba sporą część z najważniejszych problemów współczesnego człowieka i świata. Od egzystencjalnych, moralnych, religijnych, eschatologicznych, społeczno-politycznych, po całkiem niepozorne i nieistotne rozterki szarego człowieka. (…) Bo wszystko można dziś ośmieszyć, zakłamać, zakrzyczeć. I najczęściej sami sobie jesteśmy winni, a nie ten mityczny ktoś inny. Upiorny czerwony autobus przeszedł już bowiem dawno temu do historii, choć jego widmo nadal straszy. I straszyć będzie, a my musimy z tym żyć”.

[„eleWator”, 1(35)2021]

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 75 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

czesi

FLASH ADV