Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

Ogłoszono wyniki XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki, organizowanego przez Muzeum M. Kajki w Ogródku, wspólnie z Polaną Kultury w Orzyszu.

Po raz kolejny poeci-profesjonaliści i poeci-amatorzy oddali swoje wiersze pod ocenę jury, które wyłoniło zwycięzców tegorocznej edycji. Jury obradujące w składzie: dr hab. Adrian Gleń, prof. UO – przewodniczący, dr hab. Przemysław Dakowicz, Bartłomiej Siwiec, po zapoznaniu się z 291 zestawami wierszy, po licznych i uprzednich konsultacjach, zdecydowało przyznać następujące nagrody: I nagrodę – za zestaw oznaczony godłem „Czarna dama” – Jerzemu Fryckowskiemu z Dębnicy Kaszubskiej; II nagrodę – za zestaw oznaczony godłem „gont” – Annie Piliszewskiej z Wieliczki; III nagrodę – za zestaw oznaczony godłem „sen o wierszu” – Katarzynie Justynie Zychli z Żar.

Uroczystym podsumowaniem XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki będzie gala w Muzeum w Ogródku, która odbędzie się 31 lipca 2021 r. (sobota) o godz. 16:00. Wybór wierszy z nagrodzonych zestawów ukaże się w „Toposie” 4/2021.

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 75 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

czesi

FLASH ADV