Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

W drugim tegorocznym „Toposie” wracają Czesi. W przygotowanym przez Przemysława Dakowicza bloku tematycznym, wśród autorów znakomitych tekstów i przyczynków biograficznych znajdziemy:

Josefa Toufara, Miloša Doležala, Jana Zahradníčka, Václava Havla, Jana Zábranę, Bohumila Hrabala i Jakuba Demla. Sam P. Dakowicz, który wszystkie teksty Czechów przełożył, publikuje drugą część reportażu literackiego pt. „Na Wysoczynie”. Chcielibyśmy, żeby teksty czeskich autorów publikowane przez nas w ubiegłorocznych numerach „Toposu”, a także te, które w tym numerze Państwu prezentujemy, złożyły się na taki obraz Czechów, jakiego do tej pory nie było nam dane poznać. Czechów walczących o godność człowieka i pisarza w latach najciemniejszego komunizmu, jednocześnie zachowujących przecież swoiste „czeskie” poczucie humoru i przywiązanie do specyficznej obyczajowości.

W najnowszym numerze szczególnej Państwa uwadze polecamy też eseje: Mirosława Dzienia „O tobołach, wyrwie w murze i maskach. Szósty esej czasów bezbożności”, Piotra Łopuszańskiego „Leśmian a Nietzsche”, ks. Jana Sochonia „Forma Kierkegaarda – między filozofią, teologią i poezją”, a także rozmowę „O warsztacie twórczym” jaką z prof. Kazimierzem Świegockim – poetą, literaturoznawcą i filozofem przeprowadził Krzysztof Napierski.

Zobacz spis treści >>

Do czasopisma dołączone zostaną trzy tomy poezji Biblioteki „Toposu”:


„Domysły na temat Ruxa” Bartłomieja Siwca,
- „Biografie wiersza” Kazimierza Brakonieckiego,
- „33 wiersze albo powidoki” Macieja Krzyżana 

Dwumiesięcznik literacki TOPOS dostępny będzie u wydawcy  Towarzystwa Przyjaciół Sopotu w sopockim Dworku Sierakowskich oraz w sieci salonów EMPiK.
Zamówienia prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cena: 19 zł

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Ponadto czasopismo dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego i Gminy Miasta Sopot.

 

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 75 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

czesi

FLASH ADV