Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

Na łamach białostockiego nieregularnika „Epea. Pismo literackie” ukazała się rozmowa, którą z Wojciechem Kassem przeprowadziła Dorota Sokołowska.

Rozmowę można przeczytać na stronie Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, wydawcy „Epei”. Na tej samej stronie znajdziemy filmik, omawiający zawartość piątego numeru czasopisma, w tym wspomnianą rozmowę (niżej obydwa adresy). 

Dla zachęty przytaczamy zakończenie tekstu: „Czym zakończymy naszą rozmowę? – pyta D. Sokołowska. – Czytajmy dobrą poezję, bo w ten sposób zwiększamy naszą zdolność dawania odporu oszustwu. Świat bowiem zaczyna jawić się jako gigantyczny kombinat produkcji oszustwa. Biznes ten nieźle się rozkręcił, a pośród składających zamówienia na metody i sposoby, jak wywieść głupi lud w pole, stoją reprezentujący omal wszystkie profesje i dziedziny ludzkie.” – odpowiada poeta i trudno nie przyznać mu racji.

Cała rozmowa:

https://ksiaznicapodlaska.pl/epea/srodek-czyli-o-metafizyce-spotkania

Rozmowa o rozmowie:

https://ksiaznicapodlaska.pl/epea/duchy-osobne-o-piatym-numerze-nieregularnika-epea-pismo-literackie/

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 75 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

czesi

FLASH ADV