Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

W październiku zapraszamy na spotkanie z Tadeuszem Dąbrowskim, poetą i prozaikiem, autorem książek poetyckich i powieści, cenionym w Polsce i zagranicą. Rozmowę wokół Jego najnowszego zbioru wierszy pt. „Scrabble” poprowadzi Krzysztof Kuczkowski, poeta i redaktor naczelny dwumiesięcznika literackiego „Topos”.

Wydarzenie wyłącznie w wersji online.

Premiera: 15 października 2020 r.

Dostęp bezpłatny:
https://tps-dworek.pl/wiersze-na-pietrze-z-tadeuszem-dabrowskim-online-pazdziernik-2020/

Zapraszamy

Tadeusz Dąbrowski
Urodzony w 1979 roku poeta, krytyk literacki, eseista, redaktor dwumiesięcznika literackiego „Topos” i dyrektor artystyczny festiwalu Europejski Poeta Wolności.
Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Autor książek poetyckich: Wypieki (1999), e-mail (2000), mazurek (2002), Te Deum (2005, 2008), Czarny kwadrat (2009), Pomiędzy (2013) oraz Środek wyrazu (2016), Scrabble (2020). Wydał także powieść pt. Bezbronna kreska (2016). Publikowany w licznych czasopismach, m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Polityce”, „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Pogranicza”, „FA-art”, „Kresy”, „Lampa i Iskra Boża”, „Odra”, „Res Publica Nowa”, „Twórczość”, „Tygodnik Powszechny”, „Zeszyty Literackie”, „Polityka” oraz w zagranicznej prasie literackiej, np. „The New Yorker”, „Paris Review”, „Boston Review”, „American Poetry Review”, „Ploughshares”, „Agni”, „Harvard Review” i wielu innych. Tłumaczony na ponad 20 języków.
Laureat wielu gdańskich i pomorskich nagród literackich, nominowany do nagrody Pegaza za rok 2001, laureat nagrody „Małe Berło” Fundacji Kultury Polskiej (2006). Za tomik Czarny kwadrat (2010) nominowany był do Nagrody Nike i wyróżniony Nagrodą Kościelskich za „oryginalność poetycką, wyrażającą się odwagą w traktowaniu trudnych zagadnień artystycznych i światopoglądowych”. W 2014 roku za tomik Pomiędzy nominowany był do Nagrody Poetyckiej im. K. I. Gałczyńskiego „Orfeusz” i Nagrody Poetyckiej im. Krystyny i Czesława Bednarczyków. Ponadto jest laureatem wielu stypendiów polskich i zagranicznych. Mieszka w Trójmieście.

 

Więcej o zbiorze wierszy pt. "Scrabble".

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 75 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

czesi

FLASH ADV