Topos

okladka 166 1 mniejsza

nowy numer wraz z tomikami
WOJCIECHA KASSA
I JERZEGO Ł. KACZMARKA

Zbigniew Radosław Szymański w tekście zatytułowanym „Przywracanie nadziei w czasach zdewaluowanej ćwiartki. O Toposie 3/2018” pisze jak zwykle wnikliwie i bardzo osobiście o najnowszym numerze sopockiego dwumiesięcznika. Zacytujmy zakończenie artykułu: „Tempo wydawanego co dwa miesiące Toposu zmusza do wielkiego wysiłku. Przyznaję: nie zawsze nadążam. Nie wszystko jest dla mnie zrozumiałe od pierwszej lektury. Do wielu wątków i utworów muszę wracać po wielokroć. Być może wielu autorów niewspomnianych przeze mnie w tym powierzchownym omówieniu poczuje się dotkniętych, ale oddech coraz krótszy i raczej bliżej mi nie do uciekającego żółwia, ale niemogącego go dogonić Achillesa. Stosując skalę ocen telewizyjnego recenzenta nowości książkowych, mógłbym powiedzieć, że Topos jest złym pismem, bo nie czyta się go szybko. Tyle, że ja już przy swoim złym guście wolę pozostać, a i Państwa do niego namawiam, więc lekturę najnowszego numeru Toposu, przynoszącego odrobinę nadziei w czasach zdewaluowanej ćwiartki, gorąco polecam”.

Uroczą osobliwością tekstu jest wklejony doń filmik z mistrzowskiej walki bokserskiej Sonny Liston vs Floyd Patterson z września 1962 roku, co jest oczywiście aluzją do tytułu tomu Krzysztofa Kuczkowskiego „Sonny Liston nie znał liter” dołączonego do „Toposu” 3/2018.

Przeczytaj całość>>

http://www.gazetaswietojanska.org/index.php?id=2&t=1&page=53145

Zamówienia

Najnowszy numer dwumiesięcznika literackiego „Topos” w cenie 19 zł można nabyć w siedzibie wydawcy (ul. J. Czyżewskiego 12, Sopot) lub pisząc na adres: prenumerata@tps-dworek.pl.

Wszelkie informacje dotyczące archiwalnych numerów czasopisma oraz tomików poetyckich dostępne są pod adresem: prenumerata@tps-dworek.pl

Numery archiwalne „Toposu” (bez tomików w cenie 10 zł za sztukę) oraz tomiki poetyckie (w cenie 15 zł za sztukę) można zamówić pod adresem prenumerata@tps-dworek.pl. Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo informację o koszcie przesyłki, całkowitej kwocie przelewu, oraz podane zostaną dane do przelewu.

Szczegółowe spisy treści najnowszych i archiwalnych numerów „Toposu” oraz spis książek z serii „Biblioteka Toposu” znajdziesz w zakładce Archiwum „Toposów” , Biblioteka „Toposu” oraz w Katalogu czasopism kulturalnych.

Prenumerata

Wciąż można zamówić prenumeratę „Toposu". 
Prenumerata roczna obejmuje 6 kolejnych numerów
z dołączonymi gratis książkami z serii Biblioteki „Toposu”. 

Dane do przelewu: 
Nazwa odbiorcy – Towarzystwo Przyjaciół Sopotu
ul. J. Czyżewskiego 12
81-706 Sopot

Nr rachunku odbiorcy: 
Santander S.A.: 78 1500 1706 1217 0006 3736 0000
Tytułem: Prenumerata

Kwota: 114 zł (koszty wysyłki gratis na terenie Polski)
Prenumerata zagraniczna 114 zł plus koszty wysyłki (po indywidualnym uzgodnieniu)

Po wykonaniu przelewu prosimy o przesłanie
aktualnego adresu do wysyłki czasopisma
na adres: prenumerata@tps-dworek.pl 

Polecamy

 

Konstelacja Topoi. O rzeczach najważniejszych. Wybór tekstów krytycznych

red. A. Gleń

(Praca zbiorowa: Zbigniew Chojnowski, Przemysław Dakowicz, Stanisław Dłuski, Krzysztof Dybciak, Mirosław Dzień, Wojciech Gawłowski, Adrian Gleń, Jarosław Jakubowski, Wojciech Kass, Grzegorz Kociuba, Krzysztof Kuczkowski, Wojciech Kudyba, Sławomir Matusz, Artur Nowaczewski)

 

Biblioteka „Toposu”, T. 145
Sopot 2017

Cena: 25 PLN

 

 

Konstelacja Toposu

Biblioteka „Toposu”, T. 119
Sopot 2015

(Praca zbiorowa: Przemysław Dakowicz, Wojciech Gawłowski, Adrian Gleń, Jarosław Jakubowski, Wojciech Kass, Krzysztof Kuczkowski, Wojciech Kudyba, Jarosław Ławski, Artur Nowaczewski)

Cena: 25 PLN

 

 

 

 

 

 

FLASH ADV