Topos

Topos 159 cover 1

nowy numer wraz z tomikami
BOGDANA JAREMINA
LESZKA A. MOCZULSKIEGO
I ALEKSANDRY ZIŃCZUK

Już sporo czasu upłynęło od opublikowania „Rzek Portugalii” Janusza Drzewuckiego (Biblioteka „Toposu”, 2016), a recenzenci nadal pracują, i to jak!

Na łamach szczecińskiego „Elewatora” ukazał się tekst Marka Czuku pt. „Poetyckie panta rei”. Autor pisze m.in.: „Z minimalizmu wypływa (…) stoicka postawa podmiotu lirycznego, który często przywdziewa maskę filozofa-prostaczka, dziwującego się światu i wypowiadającego w sposób prostolinijny swoje poglądy, które wbrew pozorom okazują się bardzo finezyjne. Jako bezradnemu wobec upływu czasu, przemijania i nieustannych przemian świata (także i siebie) pozostaje mu dostrzeganie piękna i delektowanie się nim, ale i smakowanie zwyczajności, bo z niej również składa się rzeczywistość. Kpi i o drogę pyta, zamiast płaczu wybiera śmiech, zamiast ‘bujanie w obłokach’ stawia na konkret, który i tak wyobraźnia może powywracać i powykrzywiać jak tylko zechce”. I na koniec zachęta: „Zachęcam więc Państwa, byście pobiegli wraz z Januszem Drzewuckim, a potem popłynęli ‘Rzekami Portugalii’, bo to poezja z najwyższej półki (a tego typu określeń używam naprawdę wyjątkowo)”. Tyle Marek Czuku.

[„Elewator”, 3(21)2017]

Zamówienia

Wszelkie informacje dotyczące archiwalnych numerów czasopisma oraz tomików poetyckich dostępne są pod adresem: prenumerata@tps-dworek.pl

Numery archiwalne „Toposu” (bez tomików w cenie 10 zł za sztukę) oraz tomiki poetyckie (w cenie 10 zł za sztukę) można zamówić pod adresem prenumerata@tps-dworek.pl. Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo informację o koszcie przesyłki, całkowitej kwocie przelewu, oraz podane zostaną dane do przelewu.

Szczegółowe spisy treści najnowszych i archiwalnych numerów „Toposu” oraz spis książek z serii „Biblioteka Toposu” znajdziesz w zakładce Archiwum „Toposów” , Biblioteka „Toposu” oraz w Katalogu czasopism kulturalnych.

Prenumerata

Wciąż można zamówić prenumeratę „Toposu". 
Prenumerata roczna obejmuje 6 kolejnych numerów
z dołączonymi gratis książkami z serii Biblioteki „Toposu”. 

Dane do przelewu: 
Nazwa odbiorcy – Towarzystwo Przyjaciół Sopotu
ul. J. Czyżewskiego 12
81-706 Sopot

Nr rachunku odbiorcy: 
Bank Zachodni WBK S. A.: 78 1500 1706 1217 0006 3736 0000
Tytułem: Prenumerata

Kwota: 90 zł (koszty wysyłki pokrywa Wydawca)
Prenumerata zagraniczna 180 zł

Po wykonaniu przelewu prosimy o przesłanie
aktualnego adresu do wysyłki czasopisma
na adres: prenumerata@tps-dworek.pl 

FLASH ADV