Topos

Topos 153

nowy numer wraz z tomikami
JANUSZA NOWAKA
i KRZYSZTOFA KUCZKOWSKIEGO

O „Rzekach Portugalii” Janusza Drzewuckiego (Biblioteka „Toposu”, 2016) na łamach kwartalnika społeczno-kulturalnego Dolnego Powiśla i Żuław „Prowincja” pisze Janusz Ryszkowski: „Od dłuższego zmagam się z najnowszym tomikiem Drzewuckiego ‘Rzeki Portugalii’. Co tam zmagam, po prostu natrętnie chodzi za mną, jak dobry muzyczny kawałek. I już sam nie wiem, czy to za sprawą wierszy-błysków: ‘Pisać nie tak, jak się pisze/ - zgodnie z wszelkimi regułami/ składni, jak pisać się powinno,/ ale tak, jak się mówi, tak trzeba pisać’. (‘Tak jak się pisze, tak jak się mówi’). Albo: ‘Udaję, że żyję/ Przed całym/ światem udaję,/ tylko przed sobą/ nie udaję/ przed sobą/ nie da się udawać’. Czy może o ciarki na plecach przyprawia bardziej uwodząca melodia fraz epickich, z głębszym oddechem: ‘Trzy po trzy o bluesie’, ‘Piąte przez dziesiąte o jazzie’ czy traktat ‘Głos w sprawie poezji współczesnej’, albo itineraria w rodzaju: ‘Elvis żyje’, ‘Wyprawa przez Warmię i Mazury’, ‘Widok z klasztoru św. Klary’. Tak, to jest poezja artystowska. Z nazwisk występujących w tomiku ludzi pióra można byłoby ułożyć spory słownik. Ale Drzewucki dobrze wie, do kogo mówi, na kogo może liczyć w podtrzymywaniu rozmowy poetyckiej - o literaturze i życiu, wódce i kolejnym papierosie Bohdana Zadury, naczelnego miesięcznika ‘Twórczość’”.

Zamówienia

Wszelkie informacje dotyczące archiwalnych numerów czasopisma oraz tomików poetyckich dostępne są pod adresem: prenumerata@tps-dworek.pl

Numery archiwalne „Toposu” (bez tomików) oraz tomiki poetyckie w cenie 10 zł można zamówić dokonując przelewu na nasze konto. W rubryce „Tytułem” należy wpisać numer „Toposu” np. 6/2008 lub tytuł tomiku. Zamówienie zostanie wysłane na adres nadawcy podany w przelewie (jeżeli adres do wysyłki jest inny - prosimy o kontakt na adres: prenumerata@tps-dworek.pl).

Szczegółowe spisy treści najnowszych i archiwalnych numerów „Toposu” oraz spis książek z serii „Biblioteka Toposu” znajdziesz w zakładce Archiwum „Toposów” , Biblioteka „Toposu” oraz w Katalogu czasopism kulturalnych.

Prenumerata

Wciąż można zamówić prenumeratę „Toposu". 
Prenumerata roczna obejmuje 6 kolejnych numerów
z dołączonymi gratis książkami z serii Biblioteki „Toposu”. 

Dane do przelewu: 
Nazwa odbiorcy – Towarzystwo Przyjaciół Sopotu
ul. J. Czyżewskiego 12
81-706 Sopot

Nr rachunku odbiorcy: 
Bank Zachodni WBK S. A.: 78 1500 1706 1217 0006 3736 0000
Tytułem: Prenumerata

Kwota: 90 zł (koszty wysyłki pokrywa Wydawca)
Prenumerata zagraniczna 180 zł

Po wykonaniu przelewu prosimy o przesłanie
aktualnego adresu do wysyłki czasopisma
na adres: prenumerata@tps-dworek.pl 

FLASH ADV
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player