Topos

Topos 153

nowy numer wraz z tomikami
JANUSZA NOWAKA
i KRZYSZTOFA KUCZKOWSKIEGO

W sobotę 12 listopada br. o godz. 17.00 w Klubie Księgarza na Rynku Starego Miasta 22/24 w Warszawie odbyła się uroczystość uhonorowania Tomasza Burka, wybitnego krytyka, eseisty i badacza literatury, niekwestionowanego autorytetu literackiego, Nagrodą Honorową Środowiska ‘Topoi’ – MISTRZ. 

Laudację wygłosił dr hab. Adrian Gleń, fragmenty tekstów laureata przeczytała Lidia Sadowa z Teatru Polskiego, uroczystość poprowadzili poeci i redaktorzy Wojciech Kass i Krzysztof Kuczkowski. Podczas uroczystości wystąpili również luminarze świata kultury i literatury.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: klik.

Nagroda MISTRZ została powołana w 2015 r. przez środowisko pisarzy, krytyków literackich i badaczy literatury skupionych wokół dwumiesięcznika literackiego TOPOS. Są nią honorowani twórcy najwyższej rangi, których dzieło w istotny sposób wzbogaca polską kulturę, uświadamiając odbiorcom, że teraźniejszość połączona jest z przeszłością nierozerwalnymi więzami, a człowiek współczesny może zrozumieć siebie jedynie wtedy, gdy – w pokorze i prawdzie – kontaktuje się z tymi, którzy byli tu przed nim.

Pomysłodawcy wyróżnienia pragną, by Nagroda Honorowa środowiska 'Topoi' pomogła odbiorcom kultury dostrzec zjawiska i postacie pierwszoplanowe naszego życia umysłowego i duchowego, by akcentując związek między tym, co estetyczne, a tym, co etyczne – stała się jeszcze jednym drogowskazem orientującym twórczość artystyczną na wartości, z których wyrosła cywilizacja śródziemnomorska, a które określa Platońska triada: „Piękno–Dobro–Prawda”.

Laureatem ubiegłorocznego MISTRZA został poeta Jarosław Marek Rymkiewicz.

 

Projekt statuetki: Alina Kluza-Kaja.
Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu i Dwumiesięcznik Literacki TOPOS.
Partnerzy: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i Stowarzyszenie Leśniczówka Pranie.
Patronat: Instytut Książki, TVP Kultura, Program 2 Polskiego Radia.
Data i miejsce wydarzenia: sobota, 12 listopada br. o godz. 17.00, Warszawa, Klub Księgarza na Rynku Starego Miasta 22/24.

Zamówienia

Wszelkie informacje dotyczące archiwalnych numerów czasopisma oraz tomików poetyckich dostępne są pod adresem: prenumerata@tps-dworek.pl

Numery archiwalne „Toposu” (bez tomików) oraz tomiki poetyckie w cenie 10 zł można zamówić dokonując przelewu na nasze konto. W rubryce „Tytułem” należy wpisać numer „Toposu” np. 6/2008 lub tytuł tomiku. Zamówienie zostanie wysłane na adres nadawcy podany w przelewie (jeżeli adres do wysyłki jest inny - prosimy o kontakt na adres: prenumerata@tps-dworek.pl).

Szczegółowe spisy treści najnowszych i archiwalnych numerów „Toposu” oraz spis książek z serii „Biblioteka Toposu” znajdziesz w zakładce Archiwum „Toposów” , Biblioteka „Toposu” oraz w Katalogu czasopism kulturalnych.

Prenumerata

Wciąż można zamówić prenumeratę „Toposu". 
Prenumerata roczna obejmuje 6 kolejnych numerów
z dołączonymi gratis książkami z serii Biblioteki „Toposu”. 

Dane do przelewu: 
Nazwa odbiorcy – Towarzystwo Przyjaciół Sopotu
ul. J. Czyżewskiego 12
81-706 Sopot

Nr rachunku odbiorcy: 
Bank Zachodni WBK S. A.: 78 1500 1706 1217 0006 3736 0000
Tytułem: Prenumerata

Kwota: 90 zł (koszty wysyłki pokrywa Wydawca)
Prenumerata zagraniczna 180 zł

Po wykonaniu przelewu prosimy o przesłanie
aktualnego adresu do wysyłki czasopisma
na adres: prenumerata@tps-dworek.pl 

FLASH ADV
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player