Topos

okladkamala

podwójny numer TOPOSU  wraz z tomikami
BOGDANA JAREMINA
ZYGMUNTA FICKA

 


okladkamala
W „Toposie, ostatnim numerze datowanym na rok 2020, proponujemy większą niż zazwyczaj dawkę poezji i eseistyki. Ozdobą numeru z pewnością jest wybitny czeski prozaik, Bohumil Hrabal (1914–1997) sportretowany przez jego przyjaciół: Jana Řehounka, piszącego o teatralnych korzeniach pisarza, Josefa Kroutvora opowiadającego o spotkaniach z Hrabalem, Jana Kaplana wspominającego wyprawę pisarza do Londynu i jego fascynację T.S. Eliotem, Tomáša Mazala portretującego Hrabala jako melomana. Do tego rozmowa z Krystyną Kaplan o Hrabalu, emigracji i związkach polsko-czeskich, przeprowadzona przez Przemysława Dakowicza, który cały ten blok czeski wybrał i przetłumaczył. Tematykę Hrabalowską ilustruje kilkadziesiąt fotografii, w większości unikatowych.

Szczególnej uwadze naszych czytelników polecamy też „teksty pandemiczne”: Jarosława Jakubowskiego „Cirus Mundi. W stanie kwarantanny” oraz „O burmistrzach powietrznych i braterstwie w złym powietrzu”, a także kolejny esej Mirosława Dzienia: „O męczeństwie rozumu i zarazie świata. Czwarty esej czasów bezbożności”.

Z pewnością zainteresuje też Państwa tekst Zbigniewa Fałtynowicza napisany w stulecie wydania „Łąki” Bolesława Leśmiana, jednego z najwybitniejszych tomów stulecia 2018–2018.

Czasopismo dostępne w prenumeracie i w sieci EMPiKów, a także w sprzedaży wysyłkowej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni

Zamówienia

Najnowszy numer dwumiesięcznika literackiego „Topos” w cenie 19 zł można nabyć w siedzibie wydawcy (ul. J. Czyżewskiego 12, Sopot) lub pisząc na adres: prenumerata@tps-dworek.pl

Numery archiwalne „Toposu” (bez tomików) w cenie 10 zł, tomiki poetyckie w cenie 15 zł oraz książki z serii „Biblioteki Krytyki” w cenie 20-25 zł za egzemplarz, można zamówić pod adresem: prenumerata@tps-dworek.pl 

Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo informację o jego całkowitym koszcie (wraz z przesyłką) oraz danymi do przelewu.

Szczegółowe spisy treści najnowszych i archiwalnych numerów „Toposu” oraz spis książek z serii „Biblioteka Toposu” znajdziesz w zakładce Archiwum „Toposów” , Biblioteka „Toposu” oraz w Katalogu czasopism kulturalnych.

Prenumerata

Prenumerata na rok 2021 w cenie 95 zł (obejmuje 6 kolejnych numerów, w tym jeden numer podwójny, z dołączonymi gratis książkami z serii Biblioteki „Toposu”). 

Cena prenumeraty zagranicznej: 95 zł plus koszty wysyłki (po indywidualnym uzgodnieniu).

Dane do przelewu: 
Nazwa odbiorcy – Towarzystwo Przyjaciół Sopotu
ul. J. Czyżewskiego 12
81-706 Sopot

Nr rachunku odbiorcy: 
Santander S.A.: 78 1500 1706 1217 0006 3736 0000
Tytułem: Prenumerata

Kwota: 95 zł (bezpłatna wysyłka na terenie Polski)

Po dokonaniu przelewu prosimy o podanie na e-maila: prenumerata@tps-dworek.pl aktualnego adresu do wysyłki czasopisma.

Polecamy nowości Biblioteki Krytyki

Nieosiągalne? Realizm – wyobraźnia – pamięć (przechadzki krytycznoliterackie)

Karol Alichnowicz

 

Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wymiary tomu: 14cm x 21 cm
Liczba stron: 166
Biblioteka „Toposu” T.179 / 2020


Cena: 20 zł
Dla prenumeratorów „Toposu” książka gratis!

Czytaj więcej...

 

 

Głód nadziei. Eseje i szkice o poezji współczesnej

Janusz Nowak

Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wymiary tomu: 14cm x 21 cm
Liczba stron: 366
Biblioteka „Toposu” T.178 / 2020

Cena: 25 zł
Dla prenumeratorów „Toposu” książka gratis!

Czytaj więcej...

 

 

 

czesi

FLASH ADV