Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
KAZIMIERZA BRAKONIECKIEGO
BARTŁOMIEJA SIWCA 
MACIEJA KRZYŻANA

 

XXIX Ostrołęcki Konkurs Literacki im. Dionizego Maliszewskiego

Konkurs adresowany jest do osób w wieku 16-35 lat. Do udziału w Konkursie zapraszamy również rodaków zamieszkałych za granicą. Tematyka wierszy jest dowolna, choć mile widziane będą wiersze dotyczące regionu ostrołęckiego. Warunkiem udziału w Konkursie jest nadesłanie zestawu 3. wierszy drogą elektroniczną w języku polskim.

Wiersze powinny być zapisane w jednym pliku w formacie .doc lub .pdf (edytowalny). Nazwą pliku powinno być godło uczestnika (pseudonim). Wiersze zgłoszone na Konkurs powinny stanowić własność autora, dotychczas niepublikowane i nienagradzane w innych konkursach ogólnopolskich. Jeden autor może nadesłać tylko 1 zestaw wierszy.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 31 maja 2021 r., do północy, na adres: konkurs@mbpostroleka.pl w tytule podając: „Dionizje 2021, godło”. Każde zgłoszenie będzie potwierdzone wiadomością zwrotną.

Zaklejoną kopertę zawierającą powtórzone godło, imię i nazwisko autora, wiek (lub rok urodzenia), dokładny adres, telefon, e-mail oraz podpisane przez autora lub opiekuna prawnego (uczestnicy niepełnoletni) oświadczenie o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów Konkursu oraz zgadzam się z postanowieniami Regulaminu Konkursu” należy wysłać na adres Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Głowackiego 42, 07–400 Ostrołęka (z dopiskiem na kopercie „KONKURS POETYCKI im. D. Maliszewskiego") do 7 czerwca 2021 r.

Przesłanie prac konkursowych oznacza zgodę autora na: 1/ upublicznienie danych osobowych (imienia, nazwiska, miejscowości); 2/ nieodpłatne wykorzystanie wierszy napisanych przez autorów w wydawnictwach pokonkursowych, czasopismach, bądź w Internecie; 3/ publikację w mediach zdjęć przedstawiających uczestników konkursu z uroczystości finałowych w mediach; 4/ gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych uczestników do potrzeb konkursowych. Prace niespełniające powyższych wymogów nie będą rozpatrywane.

Oceny prac dokona profesjonalne Jury powołane przez Organizatorów. Decyzja Jury co do wskazania laureatów jest ostateczna. Uroczyste podsumowanie Konkursu i oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu odbędzie się podczas Dionizji ’2021 (20-22 sierpnia 2021 r.), w programie których przewidujemy także trzydniowe warsztaty literackie i konfrontacje poetyckie. Osoby nominowane do nagród i wyróżnień otrzymają oddzielne powiadomienie i zaproszenie na Dionizje. Lista osób nominowanych zostanie również ogłoszona w internecie (m.in. www.mbpostroleka.pl) oraz w mediach po 15 lipca 2021 r.

Laureaci Konkursu otrzymują nagrody pieniężne lub rzeczowe. Nagrodę należy odebrać osobiście podczas Dionizji. W przeciwnym razie zostanie ona – w porozumieniu z Jury – rozdysponowana na pozostałych laureatów Konkursu.

Uczestnicy zaproszeni na Dionizje pokrywają koszty podróży we własnym zakresie. Organizatorzy zapewniają nocleg i częściowe wyżywienie. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych na Konkurs prac. W sprawach nie ujętych w Regulaminie decyzję podejmują organizatorzy w porozumieniu z Jury.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce przy wsparciu samorządów Miasta Ostrołęki i Powiatu Ostrołęckiego.

 

Termin: do 31 maja 2021 r. do północy

Adres: konkurs@mbpostroleka.pl w tytule podając: „Dionizje 2021, godło”. Każde zgłoszenie będzie potwierdzone wiadomością zwrotną

Dodatkowe informacje: e-mail: konkurs@mbpostroleka.pl , tel. 29 764 54 52, 29 764 21 51 wew. 41

Data zakończenia: poniedziałek, 31 maj 2021
Pozostało dni: -56
Adres:
Dodatkowe informacje:
 

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVI Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna orficka” im. Wojciecha Bąka, Ostrów Wielkopolski 2021 sobota, 31 lipiec 2021 5 -
Konkurs poetycko-plastyczny „Wiersz+Obraz” pod hasłem: „Fortepian Szopena” wtorek, 31 sierpień 2021 36 -

Zamówienia

Najnowszy numer dwumiesięcznika literackiego „Topos” w cenie 19 zł można nabyć w siedzibie wydawcy (ul. J. Czyżewskiego 12, Sopot) lub pisząc na adres: prenumerata@tps-dworek.pl

Numery archiwalne „Toposu” (bez tomików) w cenie 10 zł, tomiki poetyckie w cenie 15 zł oraz książki z serii „Biblioteki Krytyki” w cenie 20-25 zł za egzemplarz, można zamówić pod adresem: prenumerata@tps-dworek.pl 

Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo informację o jego całkowitym koszcie (wraz z przesyłką) oraz danymi do przelewu.

Szczegółowe spisy treści najnowszych i archiwalnych numerów „Toposu” oraz spis książek z serii „Biblioteka Toposu” znajdziesz w zakładce Archiwum „Toposów” , Biblioteka „Toposu” oraz w Katalogu czasopism kulturalnych.

Prenumerata

Prenumerata na rok 2021 w cenie 95 zł (obejmuje 6 kolejnych numerów, w tym jeden numer podwójny, z dołączonymi gratis książkami z serii Biblioteki „Toposu”). 

Cena prenumeraty zagranicznej: 95 zł plus koszty wysyłki (po indywidualnym uzgodnieniu).

Dane do przelewu: 
Nazwa odbiorcy – Towarzystwo Przyjaciół Sopotu
ul. J. Czyżewskiego 12
81-706 Sopot

Nr rachunku odbiorcy: 
Santander S.A.: 78 1500 1706 1217 0006 3736 0000
Tytułem: Prenumerata

Kwota: 95 zł (bezpłatna wysyłka na terenie Polski)

Po dokonaniu przelewu prosimy o podanie na e-maila: prenumerata@tps-dworek.pl aktualnego adresu do wysyłki czasopisma.

Polecamy nowości Biblioteki „Toposu"

 

ranek / mane. eseje – szkice – przyczynki krytyczne. antologia „toposu"

Kuczkowski Krzysztof (wybór i redakcja)

Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wymiary tomu: 14cm x 21 cm
Liczba stron: 380
Biblioteka „Toposu” T.189 / 2020

Cena: 29 zł

 


 


 

południe / meridies. proza / antologia „toposu”

Kuczkowski Krzysztof (wybór i redakcja)

Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wymiary tomu: 14cm x 21 cm
Liczba stron: 364
Biblioteka „Toposu” T.190 / 2020


Cena: 29 zł

 

 

 

 

wieczór / vespera. poezja / antologia „toposu”

Kuczkowski Krzysztof (wybór i redakcja)

Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wymiary tomu: 14cm x 21 cm
Liczba stron: 394
Biblioteka „Toposu” T.191 / 2020 


Cena: 29 zł

 

 

 

 

północ / media nox, zapiski z pamięci / antologia „toposu”

Kuczkowski Krzysztof (wybór i redakcja)

Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wymiary tomu: 14cm x 21 cm
Liczba stron: 394
Biblioteka „Toposu” T.197 / 2020


Cena: 29 zł

 

Zamówienia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koszt wysyłki 6,60 zł / do 2 egz.
Dla prenumeratorów „Toposu” przesyłka gratis!

 

 

czesi

FLASH ADV