Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
KAZIMIERZA BRAKONIECKIEGO
BARTŁOMIEJA SIWCA 
MACIEJA KRZYŻANA

 

Ogólnopolski Konkurs Poetycki Środek Wyrazu 2019

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Środek Wyrazu” jest Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów w Warszawie.

W konkursie mogą wziąć udział autorzy od 18 roku życia, debiutujący lub mający na koncie jedną książkę autorską. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie trzech utworów poetyckich w 4 kopiach maszynopisu. Kopie należy ułożyć w 4 komplety (zszyte), tak aby zawierały każdy ze zgłoszonych utworów. Każdy komplet powinien być podpisany godłem (godło: rodzaj hasła w formie słownej, nie graficznej). Dane zawierające imię, nazwisko, adres, e-mail i numer telefonu autora należy umieścić w małej kopercie. Jeśli autor posługuje się pseudonimem, prosimy o dopisanie takiej informacji. Kopertę (jedną) należy podpisać swoim godłem, zakleić i dołączyć do przesyłki z kompletem utworów. Utwory nie mogą być wcześniej nagradzane i publikowane, w tym także w internecie. Każdy autor może przesłać tylko jeden zestaw wierszy.

Powołane przez organizatorów jury w składzie: Andrzej Sosnowski, Natalia Malek i Adam Wiedemann dokona oceny nadesłanych prac oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Pula nagród – 3300 netto.

Utwory należy przesłać na adres: Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, ul. Kajakowa 12в, 02-838 Warszawa

z dopiskiem na kopercie „Środek Wyrazu”. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do prezentacji i publikacji nagrodzonych i wyróżnionych utworów. Tematyka i forma prac jest dowolna. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac.

Termin nadsyłania prac mija z dniem 24 października 2019 roku. Decyduje data stempla pocztowego. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 7 grudnia 2019 r. w trakcie uroczystej gali rozdania nagród. Obecność podczas gali jest warunkiem otrzymania nagrody. O wynikach konkursu laureaci zostaną poinformowani drogą e-mailową i/lub telefonicznie.

Organizator zapewnia nocleg dla laureatów. Organizator nie zwraca kosztów podróży. W sprawach spornych wynikających z interpretacji regulaminu ostateczną decyzję podejmie organizator. Nadesłanie zgłoszenia na konkurs jest równoznaczne z akceptacją regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Środek Wyrazu 2019” oraz wyrażeniem zgody na dalsze prezentacje prac. Nadesłanie zgłoszenia na konkurs jest równoznaczne zapoznaniem się

z klauzulą informacyjną „RODO” (załącznik do regulaminu).

Data zakończenia: czwartek, 24 październik 2019
Pozostało dni: -602
Adres:

Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, ul. Kajakowa 12в, 02–838 Warszawa

z dopiskiem na kopercie „Środek Wyrazu”. 

Dodatkowe informacje:

Tel. 668 00 82 83

 

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVI Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna orficka” im. Wojciecha Bąka, Ostrów Wielkopolski 2021 sobota, 31 lipiec 2021 44 -
Konkurs poetycko-plastyczny „Wiersz+Obraz” pod hasłem: „Fortepian Szopena” wtorek, 31 sierpień 2021 75 -

Zamówienia

Najnowszy numer dwumiesięcznika literackiego „Topos” w cenie 19 zł można nabyć w siedzibie wydawcy (ul. J. Czyżewskiego 12, Sopot) lub pisząc na adres: prenumerata@tps-dworek.pl

Numery archiwalne „Toposu” (bez tomików) w cenie 10 zł, tomiki poetyckie w cenie 15 zł oraz książki z serii „Biblioteki Krytyki” w cenie 20-25 zł za egzemplarz, można zamówić pod adresem: prenumerata@tps-dworek.pl 

Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo informację o jego całkowitym koszcie (wraz z przesyłką) oraz danymi do przelewu.

Szczegółowe spisy treści najnowszych i archiwalnych numerów „Toposu” oraz spis książek z serii „Biblioteka Toposu” znajdziesz w zakładce Archiwum „Toposów” , Biblioteka „Toposu” oraz w Katalogu czasopism kulturalnych.

Prenumerata

Prenumerata na rok 2021 w cenie 95 zł (obejmuje 6 kolejnych numerów, w tym jeden numer podwójny, z dołączonymi gratis książkami z serii Biblioteki „Toposu”). 

Cena prenumeraty zagranicznej: 95 zł plus koszty wysyłki (po indywidualnym uzgodnieniu).

Dane do przelewu: 
Nazwa odbiorcy – Towarzystwo Przyjaciół Sopotu
ul. J. Czyżewskiego 12
81-706 Sopot

Nr rachunku odbiorcy: 
Santander S.A.: 78 1500 1706 1217 0006 3736 0000
Tytułem: Prenumerata

Kwota: 95 zł (bezpłatna wysyłka na terenie Polski)

Po dokonaniu przelewu prosimy o podanie na e-maila: prenumerata@tps-dworek.pl aktualnego adresu do wysyłki czasopisma.

Polecamy nowości Biblioteki „Toposu"

 

ranek / mane. eseje – szkice – przyczynki krytyczne. antologia „toposu"

Kuczkowski Krzysztof (wybór i redakcja)

Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wymiary tomu: 14cm x 21 cm
Liczba stron: 380
Biblioteka „Toposu” T.189 / 2020

Cena: 29 zł

 


 

 

południe / meridies. proza / antologia „toposu”

Kuczkowski Krzysztof (wybór i redakcja)

Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wymiary tomu: 14cm x 21 cm
Liczba stron: 364
Biblioteka „Toposu” T.190 / 2020


Cena: 29 zł

 

 

 

 

 

wieczór / vespera. poezja / antologia „toposu”

Kuczkowski Krzysztof (wybór i redakcja)

Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wymiary tomu: 14cm x 21 cm
Liczba stron: 394
Biblioteka „Toposu” T.191 / 2020


Cena: 29 zł

 

 

Zamówienia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koszt wysyłki 6,60 zł / do 2 egz.
Dla prenumeratorów „Toposu” przesyłka gratis!

 

 

czesi

FLASH ADV